Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

poniedziałek, 5 maja 2008

Trzy dni wakacji papieskich w AustraliiWatykan potwierdził, że Ojciec Święty Benedykt XVI spędzi trzy dodatkowe dni w Australii na odpoczynku tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży w Sydney. Tym samym papież spędzi w sumie 8 dni na ziemi australijskiej. Arcybiskup Sydney, kard. George Pell poinformował, że Jego Świątobliwość przyleci do Australii w niedzielę, 13 lipca. Odleci z powrotem do Rzymu w poniedziałek, 21 lipca.

Jesteśmy zaszczyceni tym , że Ojciec Święty zdecydował się przybyć wcześniej i spędzić tu więcej czasu – powiedział koordynator WYD08 bp. Anthony Fisher.
Organizatorzy zostali poproszeni o wyznaczenie dogodnej lokalizacji na odpoczynek i czas na przygotowanie się do spotkania z młodzieżą świata.
Papież będzie miał wyjątkową okazję do zapoznania się z przepiękną australijska fauną i florą. Lokalizacja miejsca odpoczynku papieża nie będzie ujawniona.

W lipcu Australia dołączy do ekskluzywnego klubu trzech krajów poza Wlochami , które gościły trzech papieży: Pawła VI, Jana Pawla II i Benedykta XVI. W klubie tym na razie są Stany Zjednoczone i Turcja.

Receive the Power - wersja międzynarodowa