Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

niedziela, 22 czerwca 2008

Ostatni dzwonek na wizy

Rząd Australii pierwotnie mowil, ze nie gwarantuje wiz wjazdowych tym, ktorzy zloża podania po 1 czerwca. Wciąż jednak można skladac podania, trzeba byc szybkim. Najlepiej wiec wypelniac formularze elektronicznie via Internet.

Aby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Sydney nalezy ubiegać się o wizę turystyczną (klasa 676). Zarejestrowani pielgrzymi, uczestnicy Dni, nie ponoszą opłat wizowych wymaganych przez rząd australijski przy tego typu podaniach.
W ogole osoby będące obywatelami Unii Europejskiej, a więc tym samym obywatele polscy, mogą w dowolnym momencie złożyć aplikację elektroniczną (online) o wizę turystyczną e676, nie ponosząc żadnych kosztów.
Na wizę czeka się ok 2 tygodni. Tak więc ostatni dzwonek!

Link: wizy australijskie
Wiecej informacji: Australian Embassy, Warsaw

Sydnejskie znaki WYD


Na trzy tygodnie przed Swiatowymi Dniami Młodziezy w Sydney jedyną miejską wizualizacją zbliżającego sie wydarzenia są znaki drogowe informujące o ograniczeniach parkingowych.

5000 odwiedzin! Thanks!

Blog WYD SYD 08 (www.pulssydney.blogspot.com) powstał pod koniec kwietnia . Od momentu zalozenia licznika bloga, 3 maja, zarejestrowanych zostało już 5000 wejsc! Dziekuje wszystkim zainteresowanym wiadomościami o Światowych Dniach Młodzieży w Sydney. Tych, którzy przygotowują się do lipcowej pielgrzymki do Sydney zachęcam do nadsyłania swoich informacji, opinii, reportaży, zdjęć. Najciekawsze będą publikowane wlasnie tu.
Tymczasem o blogu WYD SYD 08 piszą już na oficjalnej polskiej stronie Biura Krajowego SDM oraz w Gościu Niedzielnym.

Thanks guys!


Krzysztof