Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

wtorek, 6 maja 2008

Kard. George Pell: WYD i ... Xt3

Tak jak istnieją platformy spolecznosci internetowych typu Facebook czy MySpace tak już za kilka dni, w niedzielę Zesłania Ducha Świętego zostanie zainaugurowana nowa elektroniczna platforma uczestników WYD 08 pod nazwą - „Xt3”.
O nowej technologii jaką użyje Kościół australijski podczas Światowych Dni Młodzieży mówi arcybiskup Sydney, kard. George Pell.