Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

niedziela, 21 września 2008

WYD SYD 08 na DVD

W Sydney ukazała się kolekcja ośmiu filmów DVD zawierająca pelną dokumentację przebiegu XXIII Światowych Dni Mlodzieży.Cały set zawiera relacje z pielgrzymki Krzyża i Ikony WYD przez Australię, z Mszy Otwarcia celebrowanej przez kard. George'a Pella, ze spektakularnego rejsu Ojca Świętego po zatoce sydnejskiej i przywitania na Barangaroo. Kolekcja zawiera także przebieg Drogi Krzyżowej, relacje z poświęcenia oltarza w Katedrze St. Marys, wieczornego czuwania na Randwick oraz niedzielnej końcowej Mszy. Na Ostatniej ósmej plycie umieszczono skrót z przebiegu całego tygodnia WYD w Sydney.
Cały set kosztuje $ 85.90 wraz z przesyłką ( nie jestem pewien czy rownież z przesylką zagraniczną).
Można kupic oddzielnie jedno DVD - HIGHLIGHTS PACKAGE za $ 27.95 lub DVD z Drogą Krzyżową za tą samą cenę. Szczególy w sydnejskim The Catholic Weekly.