Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

środa, 7 maja 2008

Kanadyjska telewizja katolicka o WYD 08


The Salt and Light Television Network czyli katolicki kanal kandyjskiej telewizji powstal w następstwie Swiatowych Dni Mlodziezy w Toronto w 2002 roku. Czy tegoroczne SDM bedą inspiracją do otwarcia choc jednego katolickiego programu radiowego lub telewizyjnego w Australii?
Zobacz jak Kanadyjczycy przedstawiają zbliżające sie spotkanie w Sydney:
Salt+Ligt TV (video 30 min.)

Sms-y od Benedykta XVI

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w Sydney dostawać będą codziennie sms-y od Benedykta XVI. To jedna z wielu usług, jakich dostarczy pielgrzymom z całego świata australijska firma Telstra, wybrana dziś na oficjalnego partnera telekomunikacyjnego ŚDM.
Zorganizuje też ona na tę okazję m.in. internetowy serwis społecznościowy (XT3.com), telebimy transmitujące modlitwę oraz strefy, gdzie można będzie korzystać z bezprzewodowego internetu, przesyłać pamiątkowe zdjęcia i ściągać muzykę.

„Chcieliśmy uczynić ŚDM unikalnym doświadczeniem wykorzystując nowe sposoby na dotarcie do dzisiejszej, zaznajomionej z techniką młodzieży. Pomoże nam w tym partnerstwo z firmą Telstra” – wyjaśnia koordynator ŚDM bp Anthony Fisher OP. Jej udział „daje nam pewność, że będzie to najbardziej innowacyjny jak dotąd Światowy Dzień Młodzieży”.

Przedstawiciel australijskiego giganta telekomunikacyjnego Michael Rocca podkreśla, że usługi te „przybliżą uczestników do samego wydarzenia, pozwalając im na interakcję”. „Jesteśmy bardzo podekscytowani, że weźmiemy udział w tym wielkim globalnym wydarzeniu, i szczęśliwi, że dostarczymy uczestnikom i organizatorom dnia światowej klasy połączeń telekomunikacyjnych” – dodaje.

Usługi Telstry łączyć będą ok. 8 tys. wolontariuszy, 2 tys. księży, 3 tys. przedstawicieli mediów i 225 tys. pielgrzymów w ponad 700 miejscach wokół Sydney. Firma ta jest największą spółką telekomunikacyjną i medialną w Australii. Wcześniej należała do państwa i do 1995 r. występowała pod nazwą Telecom Australia. Sprywatyzowana została w 2006 r.

KAI