Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

środa, 4 czerwca 2008

Ciuchy WYD: girls


więcej wzorów: shopWYD2008

Ciuchy WYD: boys

T-shirty, bluzy, koszulki, polo, kurtki, polary z logo i aplikacjami WYD SYD 08 można zamawiac w jedynym autoryzowanym internetowym sklepie Swiatowych Dni Młodzieży shop.wyd2008.org
Autoryzowane ubrania WYD sa też dostępne w sieci sklepow Target na terenie całej Australii.
Należy pamiętac, że na rynku w okresie przed Światowymi Dniami Młodzieży szczególnie w Sydney mogą pojawic sie podróbki lub nie licencjonowane produkty zwiazane z WYD. Trzeba więc zwrócic uwagę czy towar jest zaopatrzony w naklejkę OFFICIAL LICENSED PRODUCT z kolorowym logo WYD i seryjnym numerem.

Dwoje Australijczyków przy stole z Papieżem

Teresa Wilson z Melbourne i student Sydney University, Craig Ashby będą reprezentowac Australię na lunchu z Papieżem Benedyktem XVI w trakcie World Youth Day w Sydney. Lunch będzie zorganizowany dla 12 młodych reprezentantow wszystkich kontynentow oraz extra - Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei.Teresa jest woluntariuszką w wiktoriańskiej organizacji charytatywnej St. Vincent de Paul (Vinnies). Mówi, że jest to wielki zaszczyt dla mlodych ludzi z każdego kontynentu móc rozmawiac bezpośrednio z papiezem przy stole.
Craig , 21-letni Aborygen pracuje w hostelu dla dzieci z ulicy a takze przy programie dla Aborygenow przy Our Lady of Carmel School w Watreloo. Waterloo jest sąsiednią dzielnicą Redfern, gdzie zamieszkuje największa grupa sydnejskich Aborygenów.
Jestem zaszczycony, że będę mógł reprezentowac młodych australijskich katolików jak rowniez szczep Gamilaroi oraz moich braci i siostry z innych aborygeńskich społeczeństw – mówi Craig. To spotkanie będzie bardzo ważne dla Aborygenów, pamiętających święte słowa poparcia, jakie w Alice Spring skierował do nich papież Jan Paweł II. To byl naprawdę święty człowiek, który dał glos rdzennej ludności Australii – podkreślił Craig Ashby.