Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

wtorek, 20 maja 2008

Kolonia 2005

Ołtarz podczas finałowej mszy WYD w Kolonii w sierpniu 2005 roku

Rozpoczely sie prace konstrukcyjne na hipodromie Randwick, gdzie będzie 20 lipca finałowe spotkanie z papieżem i msza XXIII WYD. Na razie nie wiadomo jak będzie wygladal ołtarz - czy podobny do tego w Kolonii trzy lata temu? Organizatorzy poinformowali jedynie o zbudowaniu dotychczas 1500 z 4000 planowanych toalet dla pielgrzymów, którzy przybędą na Randwick.Ponadto będzie zainstalowanych 35 wielkich ekranow telewizyjnych oraz 60 wież z reflektorami. Z soboty na niedzielę 20 lipca teren hipodromu Randwick zamieni się w 300 000 miasteczko namiotowe. Mlodziez tradycyjnie będzie spala na miejscu wieczornego czuwania aby rano uczestniczyć w niedzielnej i finałowej mszy sw z papieżem. Tym razem nocleg bedzie w namiotach, bowiem w Australii lipiec to srodek zimy.

SURF WELCOME

Spotkanie surferów z wędrującymi po Australii symbolami World Youth Day na plaży Bell's Beach, na południowym wybrzeżu Victorii (8 maja)

The Catholic Weekly