Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

środa, 2 lipca 2008

Bł.Pier Giorgio Frassati w Sydney


Cialo blogoslawionego Piera Giorgio Frassatiego przywiezione zostalo z Turynu do Sydney na Swiatowe Dni Mlodziezy. Pierwszy raz trumna z jego cialem opuscila Wlochy od czasu smierci charyzmatycznego Piera w 1921 roku. Bl. Pier Giorgio jest jednym z 10-ciu patronow WYD. Ze swoją sportową pasją i otwartością na potrzeby bliźnich jest idealnym przykładem dla młodych australijczyków.
Dzis w poludnie odbyla sie uroczystosc przyjeccia trumny z jego zwlokami w kosciele St. Benedict's Uniwersytetu Notre Dame na Broadway w Sydney.

4 lipca , w dzien jego swięta o godz. 19.00 odbedzie sie msza z udzialem kard. George'a Pella i bpa Anhtonego Fishera. Trumna z relikwią bl. Piera bedzie wystawiona w kosciele St.Benedict's do 11 lipca. Nastepnie zostanie przewieziona do katedry st. Mary's i pozostanie tam aż do końca World Youth Day.

St. Benedict Church, Broadway
Uroczystosc
wystawa