Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

sobota, 17 maja 2008

yBENEDICT - kampania reklamowa


Po powrocie z rekonesansowej pielgrzymki rowerowej do Sydney przed Światowymi Dniami Młodzieży, ks. Dariusz Stańczyk powiedział Radiu Watykańskiemu ,ze Kościołowi jest bardzo trudno obudzić społeczeństwo australijskie do tego wydarzenia . I oto kilka dni temu wszedł w życie w Sydney
promocyjny program WYD pod nazwą The yBENEDICT Campaign.
Młodzi ludzie przez najblizsze dni bedą promowa poza murami kosciołów I szkól katolickich lipcowe wydarzenie . Sydnejskie ulice i witryny sklepowe mają wreszcie otrzymać wizualne znaki informujace o Światowych Dniach Mlodzieży. Do tej pory na miescie nie było zadnego plakatu nie mowiac o bilboardach z logo WYD08 . Jedynie kierowcy na niektorych strategicznych odcinkach dróg dojazdowych do centrum Sydney mogli dostrzec świetlne komunikaty RTA ( Road and Traffic Authority) typu: 59 DAYS TO GO. WORLD YOUTH DAY . Wielu jednak w Australii nie wie co to oznacza bowiem tylko 27 % Australijczyków to katolicy, a zaledwie 10 % z nich ma regularny kontakt z kosciołem. Kraj natomiast pozbawiony jest jakiejkolwiek katolickiej stacji radiowej czy telewizyjnej mogącej informować o tym zblizajacym się doniosłym wydarzeniu.

Kulminacją kampani reklamowej będzie sobota , 24 maja kiedy to w 50 sydnejskich centrach handlowych setki młodych ludzi pod haslem yBENEDICT LIVE bedzie informowac dlaczego (Y) papież przybywa w lipcu do Australii. Tego samego dnia wieczorem odbedzie sie WYD REGO PARTY z glównym odpowiedzialnym za przebieg sydnejskich Światowych Dni Młodzieży, kard. Georgem Pellem. Party bedzie mialo miejsce w nowo otwartym pielgrzymkowym centrum - BXVI Pilgrim Centre , 235 Devonshire St, Surry Hills, niedaleko od Central Station. Centrum czynne jest od poniedzialku do piątku w godz. 15 – 19.

Tymczasem wg najnowszych informacji organizatorów tylko 90 tys zagranicznych i 30 tys australijskich pielgrzymów zarejestrowało się przez Internet na World Youth Day.

yBENEDICT