Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

środa, 9 lipca 2008

Samoloty z pielgrzymami lądują...


Wlasnie wylądowalo 50-ciu pelgrzymów z Meksyku. fot. eBenedict


Z Polski... Weronika Wojciechowska i Justyna Switlik.fot.The Daily Telegraph


Z Niemiec...Issabell Kathke, Thurid Van Holt, Julia Lutge i Kira Van Holt. fot. The Daily Telegraph


W Melbourne wylądowali pielgrzymi z Tarnowa. fot.Ogniwo Bożego Miłosierdzia


Wloscy woluntatiusze...Massimo Denti, Miriah Rossi, Martha Pinci, Marco Santini i Sara Illuminati. fot.The Daily Telegraph

Kardynał Pell: Dobry komercjalizm


W miniony weekend arcybiskup Sydney , kard. George Pell otworzył oficjalnie wielki namiot w Hyde Parku z oficjalnymi produktami upamiętniającymi zbliżające się jedno z największych w historii Australii wydarzenie – World Youth Day. Podczas ceremonii otwarcia kardynał powiedział, że nie ma nic niemoralnego w odrobinie komercjalizmu. Nasz sposób życia oparty jest na handlu, produkcji i finansach. Ludzie mają prawo do zarobku – zaznaczyl hierarcha.
Jeśli ktoś zarabia w dobrej wierze, szczegolnie gdy rozpowszechia Chrystusową Nowinę , życzę mu wszystkiego najlepszego – powiedzal metropolita sydnejski, wyrażając przy tym nadzieję, że częśc z zysków pokryje wydatki Kościoła związane z organizacją WYD.
Wsrod najrozmaitszych pamiątek Światowych Dni Młodzieży można w namiocie nabyc t-shirty, kurtki, bluzy, czapki, szaliki, jak rowniez zaaprobowany przez Watykan album z unikalnymi fotografiami obrazującymi katolicką Mszę Św. „ This Is The Mass” czy CD z hymnem WYD -Receive The Power .
Jednak - jak się wydaje , wśrod mlodzieży hitem będzie WYDGET – skorzany pasek na którym kolekcjonowac mozna poprzez wymianę z kolegami i koleżankami 50 roznych biżuteryjnych kostek z ikonografia religiną i grafiką WYD. Nowa forma nawiazywania kontaktow z pielgrzymami z całgo świata!
W mieście będzie rozstawionych jeszcze 17 podobnych namiotów z gadżetami XXIII Swiatowych Dni Młodzieży.