Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

niedziela, 20 lipca 2008

SIXTH DAY. Holy See @ Holy Sea - Randwick


Image courtesy of WYD 2008
400 tys pielgrzymów i mieszkańców Sydney zgromadzilo sie dzis rano na hipodromie Randwick aby uczestniczyc w papieskiej Mszy sw.konczacej XXIII Swiatowe dni Mlodziezy. Papież Benedykt XVI oglosil na zakonczenie , ze w 2011 roku World Youth Day odbędzie sie w Madrycie.


fot. K.Bajkowski

Wszystkie drogi prowadzą na Randwick

*
Dolecieli samolotami, dojechali pociągami lub samochodami. Dzis kilka kilometrów przemierzyli w pieszej pielgrzymce na Randwick przekraczając slynny sydnejski Harbour Bridge. Wieczorem na hipodromie spotkali się z Papieżem na czuwaniu i adoracji najswiętszego sakramentu.
fot. K Bajkowski
*) fot. L. Swiątek