Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

sobota, 5 lipca 2008

Bł.Pier Giorgio Frassati - msza w St. Benedict's

Z udziałem arcybiskupa Sydney, kard George'a Pella i koordynatora World Youth Day, bpa Anthonego Fishera wczoraj odbyła sie przy trumnie sprowdzonych z Turynu zwłok Bl.Piera Georgio Frassatiego w kosciele St. Benedict's na Brodwayu uroczysta msza sw. Homilie wyglosil bp Fisher.
Frassatii jest jednym z 10-ciu patronów WYD. Zmarł w 1925 roku w wieku 24 lat na paraliż ( chorobę Haine-Medina). Jego ciało bylo nie naruszone gdy dokonano ekshumacji w 1981 roku. Jan Pawel II beatifikowal go w 199O.Bedzie mozna sie pomodlic przy trumnie blogoslawionego w tymże kościele do 10 lipca a potem w trakcie wYD w katedrze St. Mary's.
fot. K. Bajkowski