Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

poniedziałek, 7 lipca 2008

Przylecieli pielgrzymi z Warszawy i Krakowa

Pierwsi pielgrzymi z Krakowa i Warszawy przylecieli do Sydney 3 lipca. Przez kilka dni korzystali z gościnności Michalickiej wspólnoty z North Ryde - informuje ks. Janusz Bieniek, proboszcz kosciola Ducha Sw z polnocnej dzielnicy Sydney. Odwiedzili wszystkie ciekawe miejsca w samym Sydney oraz jego okolicach, aby później udać się na Dni Diecezji do Canberry. Uczestniczyli także w uroczystej Mszy świętej w kościele Holy Spiryt, zaznaczając swoją obecność poprzez aranżacje oprawy muzycznej liturgii.
Za kilka dni powrócą do Sydney (15 lipiec), kiedy to nastąpi oficjalne rozpoczęcie Światowych Dni Młodzieży.