Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

niedziela, 14 grudnia 2008

Merry & Holy Christmas ! Wesołych Świąt Bożego Narodzenia !


Z Sydney, gospodarza tegorocznych Swiatowych Dni Mlodzieży przesylam wszystkim ich uczestnikom - rzeczywistym i wirtualnym, wszystkim gosciom bloga WYD SYD 08 gorące życzenia blogoslawionych Swiąt Bożego Narodzenia - bez wątpienia największego urodzinowego party w historii ludzkosci.
W niejednym domu przy wigilijnym stole będą w tym roku wspominane lipcowe dni w Sydney, spotkania w tym wyjątkowym miescie z mlodymi ludzmi z Australii i calego swiata, z Ojcem Swiętym Benedyktem XVI.

Dzis wszystkim Wam w swiątecznym prezencie dedykuję mój nowy blog fotograficzny o Sydney - THE SYDNEY PULSE , czyli bieżący puls tego magicznego, mistycznie nieuporzadkowanego i jak narkotyk przyciągającego miasta, miasta w którym pulsują serca wielonarodowej rzeszy swiętych i grzeszników.
Zapraszam na fotograficzny powrót do Sydney!

Krzysztof BajkowskiSydney, St. Mary's Cathedral, Christmas'08