Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

poniedziałek, 11 sierpnia 2008

Benedykt XVI w Sydney - najpiękniejsze fotografie. Część 1

Papieska wizyta w Sydney podczas Swiatowych Dni Mlodzieży w obiektywie oficjalnego fotografa WYD SYD 08. W niedzielę, 13 lipca na lotnisku wojskowym w Richmond Benedykta XVI powital premier Australii Kevin Rudd
Podczas trzydniowego odpoczynku w Kenthurst papież mial okazję zaznajomic się z fauną australijską
Czwartek, 17 lipca. Oficjalne powitanie
Aborygeńskie powitanie
Benedykt XVI z galązką eukaliptusa, którą dostal od Aborygenów
"Images courtesy of WYD 2008 ACN 118 060 987 as Trustee for the World Youth Day 2008 Trust ABN 73 422 698 032".

TVP: Co powiedział Benedykt XVI młodym ludziom w Sydney?

W niedziele, 20 lipca w ostatnim dniu SDM cotygodniowy program religijny TVP - "Między Ziemią a Niebem" poświęcony byl spotkaniu papieża z mlodziezą w Sydney.
Zobacz:
Program TVP - Między Ziemią a Niebem