Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

niedziela, 25 maja 2008

Corpus Christi - Boże Ciało w Sydney

W Australii procesje Bożego Ciała odbywają się nie w czwartek jak w Polsce ale w niedzielę. Nie są tak liczne, ale w ostatnich latach coraz więcej ludzi w nich uczestniczy. W zeszłym roku w procesji ulicami CBD przeszło 10 tys wiernych z całej archidiecezji sydnejskiej. Dzis również kilka tysięcy ludzi uczestniczyło w jedynej manifestacji katolicyzmu na ulicach 4-milionowej australijskiej metropolii. Procesja pod haslem "Walk with Christ" z monstrancją z Najwiętszym Sakramentem, którą niósł bp Julian Porteous odbyła się na 51 dni przed World Youth Day.