Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

czwartek, 10 lipca 2008

Rozpoczęły się Dni w Diecezjach

Miasta i miasteczka w całej Australii witają przybywajacych ze świata młodych pielgrzymów. Dziś rozpoczyna się program „Days in the Dioceses” 10- 14 lipca, poprzedzający oficjalne rozpoczęcie XXIII Swiatowych Dni Młodzieży w Sydney. Program ma na celu danie możliwości przybylym pielgrzymom zapoznanie sie z lokalna społecznoscia Australii, podzielenie sie swoja wiarą, odpoczynek i zwiedzenie miejscowych atrakcji turystycznych. Przez pięc dni międzynarodowi pielgrzymi będą goscic w diecezjach australijskich. Do Melbourne przybedzie 22 tys pielgrzymow z 92 krajow glownie z Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Filipin i Polski. W Wollongong goscic będzie 2 tys mlodych z 20 krajów m.in. z USA, Włoch, Polski, W.Brytanii, Lotwy , Indonezji, Brazylii i Zjednoczonych Emiratow Arabskich. Darwin będzie gościlo 600 pielgrzymów z Kanady Włoch i Timoru Wschodniego. Podobna ilosc pielgrzymów zawita w Perth m.in. z Niemiec, Indii, Ugandy, Wietnamu i Irlandii.