Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

sobota, 14 czerwca 2008

Popłyń z Papieżem!

100 uczestników portalu xt3.com będzie mogło popłynąć z Benedyktem XVI w papieskiej flotylli 13-tu statków po zatoce sydnejskiej 17 lipca.
Kazdy pielgrzym XXIII Światowych Dni Młodzieży, który ukończył 16 rok życia ma szansę zostać członkiem papieskiej załogi. Wystarczy stworzyć swój profil na Xt3 i zapisać sie do grupy dyskusyjnej 'The Pope sets sail on Sydney harbour’. Trzeba to dokonać najpóźniej do 30 czerwca. Pielgrzymi będą wyselekcjonowani wlasnie z tej grupy platformy xt3.
Ci którzy zostaną wybrani muszą się jednak pogodzić z tym, że będa poddani kontroli osobistej przez służbę ochroniarską i pozostaną na statku w momencie ceremonii powitania Papieża na Barangaroo.
Niemniej dla każdego wybranego do flotylli papieskiej będzie to rejs życia!

Discussion Groups on Xt3

Woluntariusze z Polski przy WYD

W nieczynnym kościele przy Albion Street w centrum Sydney, usytuowało się jedno z biur Światowych Dni Młodzieży. Pracują tam m.in. woluntariusze z Polski: Anna i Tomasz Stephan. Z Tomaszem rozmawia Krzysztof Bajkowski.