Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

wtorek, 22 lipca 2008

GOD BLESS CARDINAL GEORGE PELL!


Thank you for making World Youth Day 2008 a truly grace-filled experience, not only for the youth but for the entire world. Sydney was truly transformed.

LAST CHANCE TO SIGN PETITION
TO SAY THANKS TO CARDINAL PELL FOR WORLD YOUTH DAY

Arcybiskup Sydney, kard. George Pell sprowadził Światowe Dni Młodzieży do Australii. Dzięki niemu Sydney dowiadczylo najlepszego tygodnia w swej historii. Kto byl w centrum miasta w te dni, niezależnie czy jako pielgrzym czy jako zwykły mieszkaniec zapamięta te chwile do konca życia - chwile serdeczności, radosci i pokoju, bez nienawiści, zawiści i cynizmu.

Kazdy kto chciałby podziekowac Kardynałowi Pellowi za WYD SYD 08 moze podpisać się tu: We Support You, Cardinal Pell!