Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

czwartek, 29 maja 2008

Rekonesansowa wizyta z Warszawy

Grzegorz Pindelski - jeden z opiekunów grupy z Archidiecezji Warszawskiej, która będzie uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży byl wraz z koleżanką Małgosią Jurak w dniach 7-15 maja w Australii z wizytą rekonesansową. Ich grupa liczy 98 osób, w tym 7 kapłanów.Małgosia i Grzegorz byli w Sydney i Canberze jako oficjalna delegacja z grupy warszawskiej, w ramach przygotowań do lipcowego wyjazdu.
Spotkali się z przedstawicielami komitetu WYD w Sydney i Canberze oraz z osobami z Ambasady i Konsulatu Polskiego. Zobaczyli też miejsca głównych spotkań z papieżem podczas WYD. No i - jak mówi Grzegorz - byli chyba pierwsi z Polski, jeszcze przed delegacją chłopaków z Lednicy 2000 :)

Oto ich rekonesansowe zdjęcia:

Barangaroo - miejsce przywitania Benedykta XVI
Randwick - miejsce glównego spotkania WYD
Grzegorz z Malgosia w Sydney
...i w Canberze z ks. Tadeuszem Przybylakiem w osrodku Jana Pawla II
glówne biuro WYD w Polding House
recepcja biura WYD
centrum komputerowe WYD
namiot pielgrzyma
spiwór pielgrzyma

----------------
Wiecej zdjęc Grzegorza: Picasa Web Album