Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008


W 1985 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pisze List Apostolski do młodych z okazji ONZ-towskiego Miedzynarodowego Roku Młodzieży oraz ogłasza ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Do Rzymu przybywa 350 000 młodych z całego świata. Odtąd każdego roku spotyka się w Rzymie z młodzieżą w Niedzielę Palmową zaś co dwa – trzy lata w innym wyznaczonym przez niego miejscu na kuli ziemskiej.
Te papieskie spotkania w wymiarze międzynarodowym stały się największym festiwalem młodzieżowym na świecie. Dotąd odbyły się: w Rzymie, Buones Aires, Santiago de Compostela, Czestochowie, Denver, Manilii, Paryżu, Toronto i Kolonii gromadzac setki tysięcy a nawet miliony młodych pielgrzymów.
Od 15 do 20 lipca 2008 roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Sydney, w Australii.

środa, 18 czerwca 2008

Mapa: koleje, promy, tramwaje

To jedna z najlepszych map systemu transportu publicznego w metropolii sydnejskiej. Pokazuje wszystkie stacje w sieci kolejki miejskej City Rail, przystanie promów Sydney Ferries, przystanki Monorail i Light Rail a także exterytorialną trasę autobusów T-Way. Mapa pokazuje indykatory czasowe odległosci od centrum Sydney oraz częstotliwości kursowania poszczególnych środków transportu. W czasie trwania WYD kolej zapowiada zwiekszenie ilości pociągów.

Papieskie bilety kolejowe
Zielony na czwartek, niebieski na piątek, czerwony na sobotę i purpurowy na niedzielę. Specjalne pamiątkowe jednodniowe bilety kolejowe ze zdjęciem papieża z okazji Swiatowych Dni Mlodzieży można od wczoraj kupować w przedsprzedaży na wybrannych stacjach kolejki miejskiej w Sydney.

Ten ekonomiczny, nieograniczonej ilości przejazdów bilet można używac w ciągu całego dnia od 9.00 rano, z wyjątkiem szczytu popołudniowego (16.00-19.00) wg koloru 17, 18, 19 lub 20 lipca.
Kosztuje $4 lub $6 w zależnsci od strefy lub zniżkowo dla dzieci 4-15 lat, uczniów do lat 18 , studentów i emerytów - $2 lub $3.
Ważne: bilety te są dostępne tylko w przedsprzedaży.

Szczegóły:
WYD08 commemorative train ticket

JCI: Bathurst


Przeżyjmy to jeszcze raz: Krzyż i Ikona w diecezji Bathurst, NSW ( 7 - 15 luty 2008)

JCI: Broken Bay -Part 2


Przeżyjmy to jeszcze raz: Krzyż i Ikona w diecezji Broken Bay (8 -17 lipiec 2007)